Történet - Nagy Endre

Nagy Endre (Debrecen, 1923. május 26.-)

• Egyetemi tanulmányait Debrecenben végezte, 1947-ben szerzett orvosi diplomát. 1947-től a Debreceni Bőrgyógyászati Klinikán dolgozott először gyakornoki, majd tanársegédi, adjunktusi, 1967-tol docensi beosztásban. 1950-ben bőr- és nemi betegségek, valamint kozmetológiai szakképesítést szerzett.
  • 1974-ben nevezték ki tanszékvezető egyetemi tanárnak és a Bőrklinika igazgatójának.
  • Oktatási célkitűzései: a hallgatókkal megismertetni a dermatózisok és venerológiai kórképek modern kezelését. Oktatómunkája célja a szakorvosjelöltekkel való rendszeres konzultáció is.
  • Fő tudományos munkája az elmúlt 20 évben a szintetikus antimaláris szerek vizsgálata kollagén betegségekben. E témakörből írta disszertációját Syntheticus antimaláris szerek alkalmazása a dermatológiában, különös tekintettel az erythematodesre címmel. 1966-ban szerzett kandidátusi fokozatot, az orvostudomány doktora fokozatot 1984-ben nyerte el.
  • 117 tudományos közleménye jelent meg magyar, angol és német nyelven. Ezeknek egy része az egyes autoimmun kórképek kezelésével, illetve ennek különböző formáival foglalkozik. Több alkalommal volt külföldön tanulmányúton, kongresszuson: Szovjetúnió, Olaszország (1975), NSZK (1976), Ausztria (1978), NSZK (1979), számos alkalommal Jugoszláviában, Olszországban, az NDK-ban, Csehszlovákiában és Spanyolországban. Hazai eloadásainak száma 50, nemzetközi kongresszuson 20 alkalommal tartott előadást.
  • 1957-66 között a Magyar Dermatológiai Társulat Tiszántúli Szakcsoportjának titkára volt, 1969 óta a Magyar Dermatológiai Társulat vezetoségi tagja. 1967-től a Bőrgyógyászati és Venerológiai Folyóiratreferátumok c. lap szerkesztőbizottságának tagja volt.
  • 1981-ben az Osztrák Dermatológiai Társulat levelező tagjává választotta.
  • 1993-ban nyugdíjba ment, azóta a Bőrklinikán, mint szaktanácsadó dolgozik.