Történet - Hunyadi János

Hunyadi János (Szeged, 1943. augusztus 22.-)

• Egyetemi tanulmányait a Szegedi Orvostudományi Egyetemen végezte. 1967-ben szerzett orvosi diplomát. 1964-től 1966-ig tudományos diákkörösként dolgozott a SZOTE Radiológiai Klinikán. 1967-től 1992-ig a SZOTE Bőrgyógyászati Klinikáján dolgozott. 1970-ben bőr- és nemibetegségek, kozmetológia, 1979-ben immunológia, 1985-ben klinikai immunológia és allergológia tárgyakban szerzett szakorvosi képesítést.
  • 1983-ban védte meg Immunológiai folyamatok a psoriasis vulgaris patogenezisében c. kandidátusi disszertációját. A keratinociták sejtfelszíni tulajdonságai és a keratinocita tenyésztés gyakorlati alkalmazása c. doktori értekezés megvédésével 1993-ban szerezte meg az orvostudomány doktora fokozatot.
  • 1992-ben a DOTE Bőrgyógyászati Klinika tanszékvezető egyetemi tanárává nevezték ki. Egyéves tanulmányúton volt Ameszterdamban (1974-75, Binnengasthuis, Bőrgyógyászati Klinika), majd az USA-ban (1979-80, Washington Bethesda, Naval Medical Research Institute) 1985 óta MTA-DFG kutatási program keretében több alkalommal utazott Németországba (Erlangen, Bőrgyógyászati Klinika).
  • Kutatómunkája számos bőrbetegség (psoriasis, kután T-sejtes limfóma, erysipelas, gyógyszerérzékenység, ulcus cruris stb.) tanulmányozására terjedt ki. A bőr immunrendszer működése, a hámsejtek immunológiai szerepének vizsgálata, a sebgyógyulás mechanizmusa, valamint a sebgyógyulást befolyásoló tényezők állnak kutatási érdeklódése középpontjában. Közleményeinek száma: 162 (Kumulatív impakt faktor: 122, citáció: 568)
  • A Német Dermatológiai Társaság (DDG) tiszteletbeli tagja. Tagja az Európai Kutató Dermatológus Társaságnak, az Európai Dermato Venerológiai Akadémiának, valamint a Magyar Immunológus Társaságnak. A Német-Magyar Dermatológiai Társaság elnöke, vezetőségi tagja az Európai Immundermatológiai Társaságnak, a Magyar Dermatológiai Társulatnak, valamint a Magyar Allergológiai és Klinikai Immunológiai Társaságnak alelnöke, az MTA DAB Immunológiai Munkabizottságának titkára. A Bőrgyógyászati Venerológiai Szemle szerkesztőbizottsági tagja. A DOTE Habilitációs Bizottságának elnöke, a SZOTE Doktori és Habilitációs Bizottságának tagja.
  • A Magyar Dermatológiai Társulat 1996-ban Kaposi Mór Emlékéremmel tüntette ki. Az Év Oktatója: 1998.